Кількість
|
Вартість
|
||
|
БЛАКИТНИЙ (СИНІЙ) МАТЧА
Той, хто вже встиг познайомитися з японським обрядовим чаєм маття, може сильно здивуватися насиченим кольором блакитного матча. Адже він ніяк не в'яжеться із зовнішнім виглядом знаменитого енергетичного напою із зеленого листя Camellia sinensis tea, який дзен-буддисти використовували для церемонії входження до нірвани. І це правильна реакція, тому що два ці продукти нічого не пов'язують, за винятком безперечної користі та особливої технології їх виготовлення: перетирання до стану тальку або пудри.
Чай, про який зараз йтиметься, — блакитна матча — родом із Південно-Східної Азії, де садівники з особливою любов'ю декорують клумби та присадибні ділянки вічнозеленої ліани з невеликими, але колоритними квітами — Кліторією трійчастою (інші назви: тайська орхідея, анчан). Але на цю рослину свого часу також звернули увагу народні знахарі, виявивши лікувальні властивості квітів. Традиційна, а за нею і наукова медицина підтвердили у їхньому складі солідний список корисних компонентів.
Зараз квіти використовують для заварювання надзвичайно корисного чаю з висушених пелюсток — ан чан (чанг шу) — або приготовленого за запозиченою у японців технології перетирання їх у порошок найдрібнішої фракції: це і є наш блакитний (синій) матча.
Як з'явився різнобарвний чай
Аромат, колір, смак квіткового синього чаю разюче відрізняються від традиційного маття за зрозумілою причини: сировина береться з абсолютно різних рослин. До речі технологію перетирання в пудру різних цілющих плодів, ягід, квітів, листя у японців запозичили виробники з багатьох країн. Вони почали використовувати рослини з лікувальними та оздоровчими властивостями, поширені та доступні у певній місцевості, для виготовлення екзотичних напоїв.
Мистецтво виготовлення за методом маття дало можливість тривалий час зберігати суху заварку (у тому числі і блакитної матча) від ураження грибками, псування та розпаду цінних компонентів. У такому вигляді порошок зручно транспортувати, зберігаючи смак свіжості та аромат сировинних продуктів. Зрозуміло, колір ягід/плодів, бутонів, пелюсток, листя впливає на забарвлення напою. Так і з'явилися дуже несподівані, такі, що тішать погляд, нюх і смакові відчуття, різнокольорові чаї:
• з ягід журавлини отримують червоний матча;
• з недозрілих плодів манго – жовтий;
• з бульб батату та ягід годжі – фіолетовий;
• з бутонів троянди та плодів пітаї – рожевий;
• ну і з пелюсток кліторії трійчастої – наш блакитний матча.
Хімічний склад цих напоїв, а отже й корисні властивості, як і колір, аромат, смак — неповторні. Кожен з них є унікальним і приносить користь відповідно до його спрямованої дії. Єдине, що їх ріднить, це метод заготівлі для довгострокового зберігання і максимального збереження всіх цілющих властивостей.
Чарівний та таємничий блакитний матча: користь чи просто краса?
Перше візуальне враження від заварених пелюстків Кліторії трійчастої — ан чан — захоплення від насиченого блакитного до синього чистого кольору. Це традиційний тайський напій. Порошковий чай - блакитний матча - ще колоритніший, його колір стає відчутно щільнішим через кремоподібну консистенцію. Мабуть, Айвазовський чи Заріна Форман не відмовилися б використати таку красу в написанні марини. А господині з творчим ентузіазмом вносять нові забарвлення до своїх кулінарних шедеврів.
Крім естетичної насолоди тайський чарівний напій приносить неабияку користь для виснажених нервових клітин, стримує появу сивини, тонізує шкіру і діє як ефективний загальнозміцнюючий, заспокійливий, розслаблюючий засіб. Це відвертий антипод (у хорошому сенсі) традиційного енергетичного зеленого матча буддійських ченців.
У складі блакитного матча стримана кількість антиоксидантів, але цілком достатня для розгладження дрібних зморшок, що дає право називати його еліксиром молодості.
1. Екзотичний чай не тільки запобігає ранній появі сивини, підтримуючи пігментацію волосся, але й сприяє їх зміцненню та швидкому зростанню.
2. Стимулювання вироблення еластину та колагену позитивно впливає на тургор (пружність) шкіри, уповільнює формування заломів та зморшок.
3. При постійному вживанні блакитного матча значно покращується пам'ять за рахунок гарного кровообігу у мікросудинах головного мозку.
4. Наявність у трав'яному чаї антиоксидантів, що входять до групи нейропротекторів, забезпечує профілактику глаукоми шляхом зниження внутрішньоочного тиску, а також очищення організму від токсинів.
5. У любителів тайського чаю спостерігається нормалізація цукру в крові та артеріального тиску, тому що він допомагає знизити рівень кортизолу.
6. У перетертих пелюстках анчана повністю зберігається клітковина, а це запорука злагодженої роботи ЖКТ і, як наслідок, відмінного самопочуття.
7. З давніх-давен цілющий відвар використовується як засіб з протизапальною дією під час застуди або передменструального синдрому у жінок.
Але головна дія блакитного матча як релаксанту заснована на його чудовій властивості знімати дратівливість, напругу, заспокоювати надмірне збудження (що зараз дуже актуально), цілющий чай можна пити протягом дня без обмежень навіть гіпертонікам і при діагнозі фіброаденоми, тому що він не містить ні грама кофеїну.
Тайські лікарі стверджують, що після довгострокового вживання блакитного матча повністю відновлює нервову систему, усуває хронічну втому, повертає здоровий сон.
Способи приготування блакитного напою матча
Новомодний напій цілком слушно почав займати трендові позиції у сфері здорового харчування. Причина популярності криється ще й у безлічі способів його заварювання, розрахованих на різні смакові уподобання. Хтось приймає його у чистому вигляді, а комусь подобається урізноманітнити смак, приготувавши лате або додавши блакитний порошок матча у звичні чаї, соки, смузі. У будь-якому разі його чудові якості еліксиру молодості та антидепресанту не змінюються.
Блакитний матча-лате
Чистий чай із висушеного суцвіття анчана має досить ніжний тонкий квітковий смак, який любителі звичної терпкості та легкої гіркоти маття можуть не оцінити. Тому для першого знайомства пропонуємо приготувати популярний напій лате з блакитного матча або продегустувати його в пристойній чайхані.
У домашніх умовах розведіть 1/4 ч. л. (1 г) порошку в 1/2 склянки води, добре збийте. Підігрійте півсклянки молока до 80-90 ° C, акуратно введіть у підготований блакитний смузі. Цукор/пудру, мед додавайте за смаком і знову збийте до появи повітряних бульбашок. Легкий ніжний коктейль готовий. Замість незбираного молока можна використовувати рослинне: кокосове, соєве, рисове, вівсяне або додати прянощі: кардамон, аніс, коріандр, ваніль. Вони допоможуть звичному напою звучати по-новому.
Цілющий еліксир здоров'я
У міжсезоння та взимку блакитний матча може стати рятівним засобом для профілактики та лікування застуди, зміцнення імунітету. Для приготування цілющого еліксиру знадобиться 1/2 ч. л. синьої пудри, щіпка китайського світлого улуна (або зеленого чаю), запашна трава для прянощів, наприклад, лаванда, 1 ч. л. меду. Залийте весь букет гарячою (80-90 ° C) водою - 250 мл, - а через 1 хв. вже можете пити. Трав'яний настій миттєво покращить самопочуття, відновить сили, підніме настрій. А додана скибочка лимона створить диво, змінивши колір на яскраво-фіолетовий, що підніме ваш настрій.
Засіб від безсоння
Якщо блакитний матча залити гарячою водою (не окропом) у термосі на 30 хв., то вийде чудовий засіб для швидкого засинання та спокійного сну. У настій можна додати дрібку каркаді, що лише підкреслить користь напою: він приведе в норму тиск, рівень цукру та холестерину, приємно зігріє та заспокоїть нерви перед сном.
Холодний напій
Не бійтеся креативничати та готувати найрізноманітніші пунші на основі блакитного матча. Спочатку потрібно заварити пудру за традиційним рецептом та дати напою охолонути. Далі дайте волю фантазії, ґрунтуючись на своїх уподобаннях: додаєте сік лимона/лайма, смузі з маракуї, ягід, фруктів, імбиру, кориці, м'яти — все, що підкаже вигадка. Декілька кубиків льоду додасть коктейлю контраст.
Експерименти з кольором
Бажаєте внести у приготування блакитного матча трохи магії, щоб здивувати дітей, а гостям нагадати забуті уроки хімії? Легко! Будь-який доданий інгредієнт обов'язково змінить не тільки смак напою, але його колір. З традиції чаювання можна влаштувати цілу виставу, спостерігаючи як ложка лайма перетворює яскраво-блакитний чай на пурпурно-фіолетовий, а настій каркаде — на яскраво-червоний.
Блакитний матча – знахідка для кулінарів
Яскравий колір натурального природного барвника - анчана - відразу надихнув не одного шеф-кухаря на реалізацію нових ідей. Залежно від інгредієнтів у складі печива, випічки, глазурі, кремів їх колір варіює від темно-синього до молочно-блакитного. Цікаво, що термообробка не з'їдає насиченість забарвлення і навіть може її посилити. Спробуйте додати блакитний матча у:
• флюдеболлі з курдом із маракуї;
• морозиво;
• японський цигарковий бісквіт;
• мус з пітахай без випічки;
• млинці з блакитним матча;
• глазур для капкейків;
• торт із шифоновим бісквітом;
Любителі екзотики печуть навіть хліб із блакитним матча. В інтернеті можна знайти безліч цікавих рецептів. Але обмежувати свою фантазію не варто. З чудовим порошком ви не ризикуєте нашкодити здоров'ю навіть у найсміливіших кулінарних експериментах. З додаванням невеликої кількості перетертого анчана ви зможете приємно несподівано змінити звичний вигляд та присмак ваших улюблених десертів.
Чи може блакитний матч завдати шкоди
Нашкодити організму пелюстки Кліторії трійчастої не можуть апріорі. Але знаючи про їхню сонливу, розслаблюючу дію, яка знімає м'язову напругу і стреси, варто вживати чай ближче до вечора або перед сном. Цей момент варто врахувати водіям та людям, професія яких потребує зосередження уваги. Мамам, що годують, краще проконсультуватися з лікарем.
Отримати очікуваний ефект від корисних властивостей блакитного матча можна лише у разі впевненості у справжності. Уникнути придбання підробки допоможе наш магазин… Ми гарантуємо якість та натуральність продукту, тому що цінуємо свою репутацію. Поспішайте купити блакитний матча – еліксир молодості та довголіття – за розумною ціною!